історія села
Історія села Яковлівка.
Село Яковлівка, підпорядковане Холодіївській сільській раді. Розташоване у верхів’ї мокрої степової балки, яка впадає в р. Омельник Другий з правого боку.
На початку ХХ століття на території сучасного села Яковлівка був степ. Ці землі були під володінням панів Шубіних та Байдака. Недалеко було козацьке поселення Лихівка. Звідти люди приходили на цей степ косити траву на сіно. В Лихівці вільних земель не було, а сім’ї росли. Єдиним виходом із бідності було переселення.
В 1920-х роках почалося освоєння степів – заселення майбутнього села Яковлівка. Історія села починається із хутора Цвілого. З вересня 1924 року першими переселенцями на хутір Цвілий була сім’я Перехреста Пантелеймона. З 1925-26 років швидкими темпами почалося заселення земель.
Поряд із хутором Цвілим, на вільних землях поселився перший житель Яковлівки – Яків Живага з своєю сім’єю. Саме його іменем і було названо село. Згодом тут поселилися сім’я Писаревських, Строцьких, Гура, Січових, Кротів, Терентьєвих. Так село Яковлівка стало розростатися.
Як є село, то починались і колгоспи. В 1929 році колективне господарство було утворене і в селі Яковлівка. Першим головою колгоспу був Нещерет Федір Дмитрович, який був родом із села Лихівки. Це був перший, створений ним колгосп, який було названо імені Леніна.
Село – це особливий світ, зі своїм внутрішнім життям, віруваннями, поглядами, стосунками, звичками… І в цьому особливому світі народжувалися діти. Виникла потреба у створенні школи. Силами колгоспу у 1959 році було побудовано Яковлівську восьмирічну школу. А згодом було відкрито медпункт, сільський клуб, почту, дитячий садочок.